Отборът на Монтана отнесе с 4:0 Черноморец (Балчик) в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Домакините не оставиха никакви шансове на гостите, които можеха да загубят и с по-голям резултат. Атанас Илиев (20), Иван Коконов (39), Борислав Балджийски (53-дузпа) и Тони Тасев (83).

Ботев (Враца) спечели домакинството си на Поморие

Ботев (Враца) се изравни по точки с лидера във Втора лига

Селекцията на Сашо Ангелов победи Поморие с 1:0

Още от първата минута домакините започнаха да търсят победата. Атанас Илиев с глава пропусна да се разпише в 7-ата минута, а удар на Иван Коконов мина над горната греда в 11-ата минута. Играчите на Ферарио Спасов излязоха напред в резултата малко по-късно. Това се случи в 20-ата минута, когато Атанас Илиев вкара топката в мрежата. Таранът се възползва от дълго подаване на капитана Иван Михов, овладя топката, след което я прати под гредата. Попадението е негово четвърто в тази кампания.

Малко преди края на първата част Иван Коканов покачи на 2:0. Бившият играч на Черно море беше точен в 39-ата минута, когато се разписа с глава след добавка. Вратарят на гостите Християн Христов изби изстрел на Сергей Георгиев, но Коконов беше най-съобразителен и вкара своя седми гол за сезона, който го прави голмайстор на Монтана.

Локомотив (София) се издъни у дома, бесни фенове искат обяснение

"Железничарите" паднаха с 0:1 от Струмска слава

Секунди след това Черноморец (Балчик) направи принудителна смяна на вратарите, като Христов бе заменен от Константинос Хавалес.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините. Този път Борислав Балджийски беше точен от дузпа в 53-ата минута. Стефан Иванов извърши нарушението срещу Тони Тасев в наказателното поле.

Монтана картотекира утре Саргис Шахинян

Монтана на път да уреди арменец

Играчът вече се сдоби с работна виза

Балджийски беше близо до втори гол, но Хавалес изби в корнер в 74-ата минута. При центрирането резервата Стефан Цонков удари гредата с глава. Бързият Тасев откри головата си сметка за монтанци в 83-ата минута, когато дълго подаване го излезе отляво на атаката. Бившият футболист на Пирин (Благоевград) и Ботев (Пловдив) с хубав диагонален изстрел вкара за 4:0.

Този успех е 11-и за играчите на Спасов през тази кампания, като отборът вече има 36 точки и заема четвърто място.

Литекс и дубълът на Лудогорец завършиха 1:1