Спортист (Своге) инкасира тежка загуба на свой терен от Монтана с 1:3. Гостите успяха максимално добре да се възползват от създадените голови положения.

По този начин бе прекъсната серията от поредни победи за момчетата на Борислав Кьосев. Друга лоша новина за Спортист е контузията на капитана Борислав Стойчев през второто полувреме.

Отборът на Монтана вкара два бързи гола.Първият дойде в 12-ата минута, когато Лиандро Мартис получи топката отляво, успя да центрира добре в наказателното поле и Владислав Цеков с глава матира Ивайло Василев. Само след 4 минути игра Цеков получи дълъг пас, успя да надбяга двама защитници на Спортист и от малък ъгъл вкара топката покрай Василев.

Спортист показа по-добра игра от своите гости, но трудно достигаше до чисти голови положения. В 22-ата минута самостоятелен пробив на Кирил Янакиев завърши с центриране в наказателното поле, но топката не достигна до Ндонгала.

Треньорът на Нефтохимик хвърли оставка

Людмил Киров подаде оставка

В 24-ата минута Деян Христов бе съборен в наказателното поле, но реферът Димо Димов подмина ситуацията и не посочи бялата точка.

В 36-ата минута Дуде Ндонгала направи добър пробив отляво, центрира топката, но тя бе избита преди да стигне до намиращият се на удобна позиция Деян Христов.

Малко преди почивката Дуде Ндонгала падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава отново не бе отсъдена.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но и с опасна контраатака на Монтана, която завърши със слаб удар на Уамари.

В 56-ата минута капитанът на Спортист Борислав Стойчев получи травма и трябваше да бъде сменен принудително.

В 68-ата минута Монтана вкара и трети гол. Резервата Атанас Карачоров проби отдясно, центрира топката във вратарското поле, където абсолютно непокрит бе Мехди Уамри, който се обърна и вкара топката в мрежата на домакините.

В края на срещата гол на Монтана, след ъглов удар, не бе зачетен заради засада.

В 93-ата минута Спортист все пак върна един гол. Далечен удар на Галин Ташев свари неподготвен вратаря на гостите и намали резултата. Малко след това Спортист можеше да вкара и второ попадение, но този път стражът на Монтана се справи.