Нова авторитетна победа през пролетта постигна Марица. Пловдивчани надвиха с 2:0 Нафтекс в мач от 19-ия кръг на Източната „Б” група. Преди това „жълто-сините” записаха реми с Калиакра и надделяха над Родопа и Спартак (Пд).

Марица изкова 3-те точки още преди почивката. Първо щатният голмайстор Емил Стоев надбяга целия отбор на гостите и откри резултата в 32-ата минута. 5 по-късно Тодор Тодоров удвои с глава.

В 87-ата минута Никифоров обра овациите на публиката, след като шутът му от движение нацели гредата. Изпълнението бе толкова атрактивно, че дикторът на стадиона го обяви по радиоуредбата като чудесно английско изпълнение.

Двубоят бе изгледан от главния скаут на Чарлтън Майкъл Макнийл и футболния консултант от Острова Мел Глен. През уикенда англичаните ще присъстват на още един мач с марка "Б" група, но все още не са решили кой стадион ще посетят.