Марица победи с 1:0 Спартак в “малкото” пловдивско дерби, и по този начин отказа “гладиаторите” от „А” група. Единственото попадение в срещата от 18-ия кръг на Източната “Б” група реализира Емил Стоев-Бадема в 63-ата минута. На трибуните на стадион „Марица” бе легендата на Локо (Пд) Христо Бонев–Зума.

Бившият национален селекционер не гледа Ботев – Локо в събота, но вчера бе заел място между единия от собствениците на Спартак Георги Колев и президента на Марица Рангел Берберов. През първото полувреме гостите бяха на няколко пъти близо до гол, но Йордан Христов, Людмил Николов и Емил Аргиров пропуснаха да се разпишат във вратата на Скорчев.

След почивката спартаклии не създадоха нито едно опасно положение пред вратата на Марица. В 48-ата минута страхотен шут на Димитър Байрев профуча край дясната греда, а в 63-ата Емил Стоев донесе трите точки на Марица, след като засече с глава центриране отдясно на свой съотборник.

През първото полувреме президентът на Марица Рaнгел Берберов напусна централната трибуна, възмутен от съдийството на Христо Ристосков, като се скара и с председателя на Съдийската комисия на БФС Борислав Александров. По-късно шефът се върна и радостен от успеха поздрави своите футболисти след края на мача.

Заради издънката "гладиаторите" вече почти нямат шанс за промоция в "А" група. Дистанцията на Спартак (Пд) от второто място, даващо право на участие в баража, е цели 7 точки.

МАРИЦА – СПАРТАК (Пд) 1:0
1:0 Емил Стоев (63)

МАРИЦА: Скорчев, Пл. Крачунов, Йотов (80-Г. Стоянов), Вл. Байрев, Ив. Димов, К. Апостолов, В. Стефанов, Абушев (66-Лазаров), Ем. Стоев, Ат. Любенов (76-Белилов), Д. Байрев

СПАРТАК: В. Василев, Мурад Ибрахим (68-Площаков), Т. Симеонов, Людмил Николов, Аргиров, Стаев (80-Батинов), Ценовски, Н. Павлов, Кънчев, Ив. Димитров, Й. Христов