Локомотив (Горна Оряховица) и Хебър (Пазарджик) завършиха 0:0 в първия мач от 11-ия кръг на Втора лига. Резултатът е справедлив с оглед на показаното на терена, но няма как да удовлетвори и двата отбора.

Гостите търсеха повече победата, но бяха спрени от бойката и организирана игра на "железничарите" в защита.

В 4-ата минута Жак Пехливанов стреля от далечна дистанция, но вратарят на домакините Християн Христов успя да избие топката.

В 27-ата минута дойде и вторият точен удар в мача. Виктор Митев стреля от границата на наказателното поле, но шутът му попадна право в ръцете на стража на Хебър.

5 минути по-късно Чаворски опита да изненада излезлия напред Християн Христов с удар от около центъра на терена, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Първата добра ситуация през второто полувреме бе за Локомотив. Митев стреля директно от фаул в 52-ата минута, но шутът му не успя да застраши Александър Любенов, който без проблем улови.

12 минути преди края влезлият като резерва Васил Божинов отправи опасен изстрел от около 20 метра, но за жалост на Хебър, топката профуча над вратата.

В 82-ата минута Александър Любенов със страхотно спасяване спаси Хебър, след като Виктор Митев проби отляво и стреля силно. Това бе най-добрата възможност в мача и за двата отбора.

Стартови състави:

Локомотив (ГО): 1. Християн Христов, 5. Тодор Таушанов, 34. Даниел Стоянов, 18. Петко Цанков, 4. Румен Гьонов, 8. Иван Иванов, 24. Петър Чалъков, 31. Александър Стефанов, 10. Джунейт Яшар, 11. Виктор Митев, 23. Владислав Мирчев

Хебър (Пазарджик): 95. Александър Любенов, 39. Живко Хаджиев, 91. Томислав Папазов, 22. Ивайло Тодоров, 29. Тодор Гочев, 20. Жак Пехливанов, 19. Георги Каракашев, 11. Йордан Тодоров, 88. Ивайло Лазаров, 26. Мартин Вълчинов, 99. Тодор Чаворски

Съдия: Неделчо Гаджалов.

След този резултат Хебър се изкачи временно на пета позиция съ 17 точки, изпреварвайки втория тим на Лудогорец. Локомотив (ГО) постигна четвърто равенство и настигна Янтра на 14-ата позиция с 4 точки. Притеснителен факт е, че "жезленичарите" още не познават вкуса на победата. Все пак този сезон ще изпаднат само два тима от Втора лига след отказванията на Дунав и Витоша (Бистрица).