Калиакра спечели дербито на Източната „Б” група със Сливен и се върна в битката за място в “A” група. На изкуствено осветление у дома каварнеци победиха лидера с 1:0 и вече имат 32 точки, докато “войводите” останаха на върха с 36, а Родопа е на второто място с 35. Единственото попадение пред препълненените трибуни в Каварна вкара Иван Петков в 84-ата минута.

Момчетата на Вили Вуцов заслужиха победата като доминираха през всичките 90 минути. Още в 11-ата съдията Цветан Георгиев подмина спорно положение в наказателното поле на Сливен. Играчите на Калиакра бурно изразиха протестите си и претендираха за дузпа. Ексцентричният треньор Велислав Вуцов започна да „танцува” в типичния си стил в треньорското поле.

Малко преди почивката Станчев бе изведен сам срещу вратаря на гостите Марков, но не успя да го преодоле. Всичко по-интересно се случи през втората част. За десет минути Калиакра направи няколко страховити пропуска. Гредата на два пъти спаси “войводите”. Първо в 58-ата минута Вачев нацели страния стълб, а в 65-ата упражнението повтори и Иван Петков. В 69-ата гостите останаха с човек по-малко, защото Костадин Янев си изкара втори жълт картон. Възпитаниците на Дуци Симонович се бранеха добре с човек по-малко.

В 84-ата минута обаче Иван Петков преодоля отбраната и вратаря Марков и донесе ценните три точки на Калиакра. В 88-ата минута за изключително грубо нарушение Владислав Ямуков получи директен червен картон, макар че преди това си бе изкарал и жълт. Секунди преди края Иван Стоянов пропусна да изравни като нацели сглобката на гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

КАЛИАКРА – СЛИВЕН 1:0
1:0 Иван Петков (84)

КАЛИАКРА: Добрев, Д. Димитров, Райчев, Вачев, Ю. Петков, Ант. Димитров, Бояджиев, Кателиев, Караджов (20-Ив. Петков), Яшар, Станчев

СЛИВЕН: Марков, К. Стоянов, Киков, Ямуков, Зафиров, Янев, Ив. Стоянов, Ценов, Матев (52-Колев), Миндев, Вълков