Отборите на Хебър и Добруджа завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 32-ия кръг на Втора професионална лига. Първото попадение на стадион "Георги Бенковски" реализира Цветан Илиев (61). Точката за тима на Николай Митов донесе Йордан Тодоров (83).

Съдийските назначения за следващия кръг във Втора лига

Прочетете подробностите

След четвърт час Красимир Илиев от Хебър напусна контузен, а мястото му на терена зае Георги Каракашев. В 23-ата минута Евгени Игнатов стреля, но Димитър Илиев се намеси и отрази удара. В 31-ата минута Тодор Чаворски погледна смело напред, след което шутира, но прати топката високо над вратата. Седем минути по-късно Чаворски отново застраши вратата на Илиев, но изстрелът излезе в аут.

В 60-ата минута Георги Каракашев фаулира Ерик Почански в наказателното поле на Хебър и реферът посочи бялата точка за тима от Добрич. Зад топката застана Цветан Илиев, който с лекота прати топката в долния десен ъгъл на Дебърлиев - 1:0 за Добруджа.

В 77-ата минута гостите организираха добра контраатака, която обаче не завърши с гол. Иван Винков бе изведен зад отбраната на Хебър. Винков напредна с топка в крака и шутира по земя към вратата на домакините, но прекалено леко, за да затрудни Дебърлиев, който спаси.

В 83-ата минута домакините стигнаха до изравнителното попадение. Милен Николов центрира майсторски в наказателното поле към Йордан Тодоров, който простреля стража на Добруджа.

В 90-ата минута "жълтите" направиха невероятен пропуск. Стефан Митев излезе сам срещу стража на домакините, но нападателят стреля в тялото на Петър Деберлиев. При добавката Eрик Почански шутира безобразно, изпращайки кълбото над вратата.

Тасков: Има малко погрешна представа за Пирин, че има там един в Америка, който си дава парите и всичко е цветя и рози

"Надявам се, че ще бъдем фактор в елита"

Ремито остави Хебър на шестото място във временното класиране и на практика уби шансовете на пазарджиклии за добиране до баражното трето място.

ХЕБЪР - ДОБРУДЖА 1:1