Отборът на Хебър обърна Миньор в Перник и спечели дербито на 21-ия кръг във Втора лига с 3:1.

Така отборът на Ники Митов поне временно се изравни на върха с лидера Етър. Двубоят предложи много положения и пред двете врати, но в крайна сметка гостите се оказаха по-точни и заслужено се поздравиха с 3-те точки.

Владимир Манчев: В Миньор (Перник) сме здраво стъпили на земята

"Трябваше ни малко време, за да убедим играчите, че могат да побеждават"

"Чуковете" откриха резултата в 42-ата минута чрез Емил Ценов, но само 120 секунди по-късно Жак Пехливанов възстанови равенството. Георги Търтов се разписа в 63-ата минута, след като вратарят на домакините не се намеси по най-добрия начин и позволи топката да мине през ръцете му. 4 минути преди края на редовното време Живко Петков уби интригата с трети гол, с което оформи и крайния резултат.

По този начин Хебър записа трета поредна шампионатна победа, докато Миньор претърпя първо поражение от 7 мача насам.