Етър разгроми Спортист (Своге) с 4:0 и вече 504 минути не е допускал гол в официален мач, като за това време наниза 15. Победата изравни етърци на върха с Хебър, който има мач по-малко.

Първото полувреме бе трудно, но съперникът показа, че не е за подценяване - в досегашните си 4 гостувания бе допуснал само 3 гола от Хебър, другото бе победи. Сега обаче отнесе на стадион "Ивайло" четворка.

Най-чистото положение бе в 8-ата минута, когато Мартин Петков стреля, но вратарят успа да извади в корнер. Гостите се защитаваха организирано и търсеха всяка възможност за атака, но така и не затрудниха Господинов. В 23-ата минута Здравко Илиев центрира чудесно отдясно, но Кнежевич се размина с топката пред голлинията. В 38-ата минута Ловре Кнежевич нанесе силен удар към вратата, като поиска дузпа за игра с ръка на защитник, но такава не последва.

Етър приема Спортист (Своге) с вече 414 минути без допуснат гол

С вкараните 23 гола нападението на "болярите" пък е най-силното във Втора лига

И все пак голът падна. В 44-ата минута след центриране на Здравко Илиев отдясно Ловре Кнежевич прати топката в мрежата - 1:0. Втората част етърци изиграха на крилете на вдъхновението. Още в 48-ата минута Мартин Петков от десетина метра насочи топката във вратата за 2:0. Хубавите атаки продължиха, като две много опасни центрирания отдясно не намериха открили се нападатели.