Етър се наложи над Добруджа като гост с класическото 3:0 в последния мач от 19-ия кръг и отново се изкачи на върха във Втора лига. Футболистите на Веселин Великов контролираха събитията на терена през целия двубой и съвсем заслужено стигнаха до успеха.

Срещата започна отлично за "болярите", които поведоха още в третата минута чрез Ловре Кнежевич. Нови две попадения през втората част - на Даниел Младенов (62) и Николай Янков (77), осигуриха ценните три точки на Етър.

Това е втора поредна победа за "виолетовите", която ги връща на първата позиция, с точка повече от втория Миньор.

Добруджа продължава негативната си серия и вече 6 последователни мача добричлии не са стигали до успех в шампионата. Отборът, воден от Атанас Атанасов, заема предпоследно място в класирането с актив от 15 пункта.

Дубълът на Ботев удари Марица в пловдивдското дерби - вижте всички резултати от Втора лига