Втора загуба като гост с 0:3 допусна Левски (Лом) във Втора лига, този път в Пловдив, в двубой от третия кръг. И трите попадения паднаха през второто полувреме, в което "сините" играха с човек по-малко, след като Раиф Мурадов получи червен картон.

Домакините откриха резултата от дузпа в 58 минута реализирана от Иван Василев, а Никола Гелин вкара още два гола в 87 мин. и 90 мин.

"Не заслужавахме да загубим и то по такъв начин! Имаше много спорни моменти. Иначе, поздравления на домакините за победата. След равностойно първо полувреме, след почивката, при червения картон на Мурадов и първия гол за Ботев, беше ясно, че много трудно ще обърнем мача в наша полза. Но, макар и с човек по-малко, бяхме по-активният отбор, оказахме натиск, имахме и своите положения за гол, които не успяхме да реализираме. Опитахме всичко, но не се получи. Притеснителното е, че ни вкараха още два гола в последните три минути на двубоя.

За реплики към съдиите през първото полувреме Велев получи жълт картон. "Просто защитавам моите футболисти от несправедливи отсъждания или груби влизания на противникови състезатели, затова понякога реагирам бурно и бях официално предупреден.

Естествено, че ще играем само за победа! Проведохме доста сериозна предсезонна подготовка, в отбора дойдоха нови футболисти и е нужно малко време и търпение. Да, въпреки трудното начало, вярвам, че ще дойдат и победите!", заяви Велев.

Дубълът на Ботев (Пловдив) разби Левски (Лом)