Дунав (Русе) победи с 2:1 втория отбор на Литекс в мач от 17-ия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч пред почти изцяло русенска публика.
Гостите започнаха по-активно и още в първите минути изнесоха играта пред ловешката врата. Така логично се стигна и до първото попадение. Николай Колев засече с глава центриране от ъглов и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата зад Александър Конов за 0:1 в 7-ата минута.

До почивката Дунав продължи да владее повече топката и да застрашва повече противниковата врата, като затрудниха максимално Конов на няколко пъти. От другата страна домакините разчитаха повече на контраатаки, които бяха умело неутрализирани от Мартин Луков и отбраната пред него. В самия край на полувремето все пак домакините се активизираха и дори вкараха гол, който обаче бе отменен заради явна засада на ловешкия нападател.

Втората част започна с атаки към двете врати. Гостите преотстъпиха инициативата на "Литекс 2" и в 70-ата минута бяха наказани. Милчо Ангелов прати топката в долния ляв ъгъл зад Луков след точна стрелба от границата на наказателното поле за 1:1.
Последва канонада към вратата на домакините, като с пропуски се отличиха Диян Димов, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов и др.

В 86-ата минута при поредната дунавска атака нападател на русенския тим бе спънат в наказателното поле  и реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Диян Димов превърна в гол за 1:2.

При този резултат приключи срещата. Така момчетата на Веселин Великов ще зимуват на върха в "Б" група с аванс от 4 точки пред преследвачите Локомотив (Горна Оряховица) и Поморие.