Пределно мобилизирани излизат футболистите на Ботев (Враца) в домакинския мач срещу Оборище (Панагюрище). Срещата е в събота 27 август от 18 часа. След двете поредни победи над Банско и Левски (Карлово), сега врачани искат да затвърдят доброто си представяне и престижното място в класирането.

През седмицата треньорите акцентираха много на допуснатите слабости през първото полувреме в Хисаря, многократно беше гледан и видеозапис от двубоя. Работихме много да коригираме поведението си в конкретни ситуации, и ако сме изчистили тези грешки ще имаме успех срещу Панагюрище, каза старши треньорът Бойко Величков.

Той смята, че тимът му е достатъчно подготвен и ще покаже лицето, което феновете очакват да видят. Според него в срещи със стабилни отбори като Оборище подкрепата подкрепата от трибуните играе ключова роля.

В четвъртък юношите до 19 години на Ботев Враца записаха втора победа в Елитната група до 19 години. Успехът с 4:0 в Сливен не остана незабелязан от треньорския щаб на мъжкия тим и поне един от юношите ще бъде част от групата за мача срещу Оборище.

Героят от победата срещу Левски (Карлово) Тодор Чаворски е уверен в доброто представяне на отбора и вярва, че през седмицата със съотборниците му са се потрудили сериозна за да извоюват трети пореден успех във Втора лига.

От ръководството на клуба за втори пореден мач са се погрижили за директна автобусна линия от кв. „Дъбника“ до стадион „Христо Ботев“. Автобусите ще тръгват в 17 и 17.15 ч. от бл. 26 и ще се движат по трасето на тролей 4. Въпреки ремонтите във Враца, от компанията Тролейбусен транспорт ще осигурят улесненото пътуване на феновете.

Маркетинг отдела ще пусне предварителна продажба на билети за мача. В петък вечер и събота преди обяд най-нетърпеливите фенове ще могат да си закупят пропуски на специален щанд срещу бившето кино „Коларов“. 2 билета ще се продават на цена 5 лв., а непосредствено преди мача ще бъдат на стандартната цена 3 лв.за пропуск.