Арда (Кърджали) представи отбора си за новия сезон във Втора лига. 26 играчи бяха аплодирани от феновете на "Арда Арена" преди контролата среща с Ботев (Гълъбово), спечелена от възпитаниците на Елин Топузаков с 2:1.

В 30-ата минута Борислав Стойчев игра с ръка в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа и показа червен картон на играча на домакините. Зад топката застана Коларов, който откри резултата.

Малко след началото на второто полувреме Веселин Марчев бе фаулиран в наказателното поле и съдията отново даде наказателен удар. Георги Андонов изравни от дузпата за 1:1.

В 72-ата минута след груба грешка на защитник на гостите, Джихат Кямил открадна топката, подаде към влезлия като резерва Ахмед Осман, който донесе победата на кърджали.

Следващата седмица Арда започна сезона във Втора лига с гостуване на Кариана.