Тежък ден имаше световният №5 Доминик Тийм, който имаше нужда от пет сета, за да победи участващия с уайлд кард австралиец Алекс Болт - 6:2, 5:7, 6:7(5), 6:1, 6:2.

Тийм бе опрян до стената, след като загуби втория и третия сет, но вдигна много нивото си в следващите две част, в които даде едва три гейма на съперника си, за да стигне до крайния успех след три часа и 22 минути игра.

Австриецът демонстрира типичната си агресивна игра, като завърши срещата с 56 уинъра срещу 31 непредизвикани грешки. В третия кръг Тийм ще играе с младия американец Тейлър Фриц или опитния Кевин Андерсън.

Победа във втори кръг постигна и квалификантът Ернестс Гулбис, който се наложи над словенеца Алиаж Бедене със 7:5, 6:3, 6:2 и ще чака Гаел Монфис или Иво Карлович в следващия кръг.