Световният номер 97 Тенис Сандгрен постигна нова феноменална победа. Той е абсолютен дебютант на Australian Open, но днес се класира за 1/4-финалите, побеждавайки в пет сета Доминик Тийм от Австрия. Американецът се наложи с 6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7, 6:3. В спор за място на полуфинала ще се изправи срещу друга сензация - Хион Чунг. Последният се справи с Новак Джокович.

В първия сет Сандгрен стигна до два пробива, които му бяха напълно достатъчни да поведе в резултата след 6:2. Във втория сет Тийм стигна до пробив в 3-ия гейм и до края спечели всичките си сервис геймове за крайното 6:4 в сета.

Следващите два сета бяха изключително оспорвани и се решиха с тайбрек. В третия сет победител излезе Сандгрен, но в четвъртия Тийм.

В последната част Сандгрен стигна до пробив, който му бе достатъчен за спечелване на мача.

Преди това Тенис се справи и със Стан Вавринка.

Изненада: Новак Джокович отпадна от Хюнг Чунг на 1/8-финалите в Мелбърн!