Стан Вавринка победи с 3:2 сета Даниил Медведев след 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2,) 6:2 и се класира на четвъртфинал на Australian Open.

Мачът бе изпълнен с красиви разигравания и първокласен тенис. Това бе трети двубой помежду им. Първите два бяха спечелени от руснака, но сега доминира швейцарецът.

В следващата фаза Вавринка чака победителя от мача Александър Зверев (Германия) и Андрей Рубльов (Русия).

Стан проби за 3:1 в началото на битката и макар по-късно да пропусна два брейкбола в следващото подаване на съперника, затвори сета от посрещане с гейм на нула и 6:2.

Последваха два силни сета за Медведев, за да се стигне до четвъртия, в който спорът беше разрешен от тайбрек. В него Вавринка беше безапелационен и трябваше петата част да определи победителя. В нея швейцарецът отново показа класа, а руснакът като че ли се беше предал предварително. Така Стан се класира за пети път на четвъртфиналите в Мелбърн.

Роджър Федерер се класира за 15-ти път в кариерата си на 1/4-финал на Australian Open

Швейцарецът наддея над Мартон Фучович с 4:6, 6:1, 6:2, 6:2