Третата в света Симона Халеп започна участието си в Australian Open с измъчена победа над Дженифър Брейди (САЩ) с 7-6 (5) 6-1. Двубоят на Margaret Court Arena продължи малко повече от час и половина.

Румънката допусна пробив още в първия гейм, но след това успя да пробие американката чак в осмия гейм. Брейди успя отново да измъкне подаване на Халеп, за да поведе с 6-5, в последвалия гейм обаче тя пропусна възможността да спечели сета, допускайки бившата номер едно в света да изравни и да вкара играта в тайбрек. В него Симона Халеп също изпита трудности, но успя да наложи волята си и да го спечели със 7-5.

Вторият сет започна по съвсем друг начин, като 28-годишната румънка записа три побива, а нейните подавания ги спечели без проблем, за да приключи мача при резултат 6-1.

Снимка 462602

Елина Свитолина също намери място във втората фаза на турнира. Тя надигра 315-ата в света Кейти Бултер от Великобритания с 6-4 7-5. Петата поставена украинка измъкна победата за 81 минути.

Напред продължава и №9 в схемата Кики Бертенс. Нидерландката не срещна трудности срещу румънката Ирина-Камелия Бегу - 6:1, 6:4. Номер 20 в схемата Каролина Мухова надви в един от най-оспорваните мачове днес белгийката Кирстен Флипкенс с 6:3, 2:6, 7:6 (10-7), а полуфиналистката от миналата година Даниел Колинс (САЩ), която е №26 в схемата, се справи трудно с Виталия Дяченко (Русия) - 6:1, 3:6, 6:4.