Поставеният под №1 Рафаел Надал започна по отличен начин похода си към титлата в Australian Open. Испанецът преследва титла №20 от Големия шлем, с което би изравни рекорда на Роджър Федерер, както втора в Мелбърн. Той спечели първата през 2009-а и след това загуби четири финала. Ракета номер 1 на Испания разби боливиеца Уго Делиен с 6-2, 6-3, 6-0 за малко над два часа при завръщането си на Rod Laver Arena.

Снимка 462545

Рафа започна мача си летящо и поведе с 5:0. В 7-ия гейм обаче Надал допусна пробив за 5-2, който успя да върне още в следващото подаване, затваряйки сета с 6-2.

Марин Чилич се разправи в три сета с Корентен Муте

31-годишният хърватин се класира за втория кръг

Втората част Надал отново допусна пробив при 4-2 в негова полза, но след това не позволи на Делиен да направи нещо повече и след два рибрейка постигна успех с 6-3.

В третия гейм Матадора показа защо се намира на световния връх, непозволявайки на съперника си да вземе дори един гейм, с което успя да затвори мача с 3-0 сета.

Победи за Раонич и Тийм в Мелбърн

Манарино игра добре, но това не беше достатъчно

"Щастлив съм, че започнах позитивно. Много съм доволен и развълнуван да бъда отново в Мелбърн. Този корт ми носи страхотни спомени и много позитивна енергия. Делиен е боец. Има страхотна история. Щастлив съм за него, че играе на топ ниво и му желая всичко най-добро през сезона, той е чудесен човек", заяви Надал в интервюто си на корта.

В следващия кръг Рафаел Надал очаква победителя от дуела Федерико Делбонис и Жоао Соуса, които играят по-късно днес.

Григор Димитров научи името на следващия си съперник на Australian Open, играе около 05:30 часа