Световният №1 Рафаел Надал продължи без загубен сет към третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като победи аржентинеца Федерико Делбонис с 6:3, 7:6(4), 6:1 във втория си мач в Мелбърн.

Шампионът от 2009-та година все пак трябваше сериозно да се потруди за успеха срещу 76-ия в света Делбонис, който игра на високо ниво и се противопостави на именития си съперник, особено във втория сет.

По този начин Надал записа четвърти успех от четири мача срещу Делбонис, като не е загубил нито един сет срещу аржентинеца.

Днес той бе особено солиден на сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си и завърши мача с 33 печеливши удара срещу 29 непредизвикани грешки. В следващия кръг Надал ще се изправи срещу сънародника си Пабло Кареньо Буста, който по-рано днес победи квалификанта от Германия Павел Гойовчик с 6:4, 6:4, 1:6, 6:4.