Рафаел Надал спечели най-очаквания 1/8-финал на Australian Open. Матадора се наложи с 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4) над представителя на домакините Ник Кириос.

Сблъсъкът продължи 3 часа и 38 минути.

В спор за място на полуфиналите поставеният под номер 1 в схемата Надал ще се изправи срещу Доминик Тийм, който разби Гаел Монфис с 6:2, 6:4, 6:4.

Рафа започна мача уверено и поведе с 4:1 в първия сет, след което го затвори при 6:3. Втората част се разви по идентичен начин, но в полза на Кириос, който изравни резултата.

Третият сет стигна до тайбрек, в който при 5:5 Кириос направи двойна грешка. Последва и двойна грешка на Надал при сетбол, но испанецът взе следващите две разигравания и отново поведе в резултата.

В четвъртия сет Матадора подаваше за мача при 5:4, но допусна пробив. Последва нов тайбрек, при който Рафа реализира мини-брейк при 5:3, след което довърши съперника си.