Световният №3 Милош Раонич ще бъде най-високо поставеният тенисист на четвъртфинала в мъжкия турнир от откритото първенство на Австралия по тенис. Канадецът от черногорски произход победи в един относително труден мач Роберто Баутиста Агут от Испания с 7-6, 3-6, 6-4, 6-1.

Раонич имаше големи затруднения до средата на третия сет, когато реализира решителен пробив. След това Баутиста Агут практически се предаде и не можеше да даде отговор на мощния сервис на съперника си. Раонич постигна 33 аса в двубоя.

Раонич ще играе в сряда срещу победителя от мача Гаел Монфийс - Рафаел Надал. Ако победи негов съперник може да бъде Григор Димитров, от който загуби преди две седмици в Бризбейн. Тогава българина го ограничи до само 4 аса.

Григор Димитров пречупи Милош Раонич и ще играе на финал в Бризбейн (ВИДЕО)

Супер Гришо пречупи световния номер 3 и ще играе на финал! (ВИДЕО)