Данил Медведев попълни списъка с участници в полуфиналите на Australian Open. Тенисистът от Русия успя да елиминира Феликс Озе-Алиасим с фантастичен обрат.

Медведев беше на ръба на пропастта срещу канадеца, след като губеше с 0:2, спаси мачбол и след четири часа и 38 минути игра успя да спечели с 3:2 (6-7, 3-6, 7-6, 7-5, 6-4).

Снимка 561349

Източник: EPA/БГНЕС

Медведев използва по-добре шансовете си за пробив и това реши крайния изход. Руснакът имаше само пет шанса за пробив, използва три, докато канадецът от 11 точки използва само две. Озе-Алиасим не използва нито една от петте точки за пробив в петия сет, за разлика от Медведев, който стигна до шанс за брейк в третия гейм от решаващия сет и го използва веднага.

Световният номер 2 спаси мачбол след три часа и 25 минути игра в десетия гейм от четвъртия сет.

Медведев ще играе на полуфиналите срещу Стефанос Циципас, който по-рано днес лесно победи Яник Синър в три сета.