Александър Зверев (Германия) победи Стан Вавринка (Швейцария) с 1:6, 6:3, 6:4, 6:2 и за първи път достигна до полуфинал в турнир от Големия шлем.

22-годишният исполин изигра много силен мач срещу по-опитния си опонент и напълно заслужено продължава напред в Аустрелиън Оупън.

На полуфинала Зверев чака победителя от последния четвъртфинал между Рафаел Надал и Доминик Тийм.

Мачът продължи 2 часа и 19 минути, а символно за представянето на Зверев беше нивото му от начален удар във втория сет, когато не загуби нито една точка на свой сервис. Общо в мача той вкара 80% от първите си сервиси и спечели 76% от точките в тези случаи. За целия мач Зверев допусна една единствена двойна грешка - проблем, който често тормозеше Саша в последните сезони. Същевременно той наниза 13 аса срещу едва 4 за Вавринка (и 5 двойни грешки).