Атлетико (Мадрид) започна с победа сезона в Ла Лига, след като се наложи с 1:0 над Хетафе на своя стадион "Уанда Метрополитано".

Единственият гол в мача отбеляза нападателят Алваро Мората в 23-ата минута. Той беше точен с глава, а първа асистенция записа новото попълнение Киърън Трипиър.

Пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като реферът Гийермо Фернандес изгони Хорхе Молина. Но малко след това Ренан Лоди от Атлетико също пое към съблекалните предварително и така численото равенство на терена беше възстановено.

След почивката Мората можеше да удвои резултата от дузпа в 56-ата минута, но вратарят на гостите Давид Сория хвана ъгъла и изби топката. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу новата звезда на Атлетико Жоао Феликс.

Валядолид победи Бетис в Севиля, домакините почти цял мач с човек по-малко на терена