Атлетико (Мадрид) отложи празненствата на Барселона за титлата в Ла Лига. В мач от междинния 34-ия кръг тимът на Чоло Симеоне победи с 3:2 Валенсия.

"Дюшекчиите" изостават с 9 точки от "каталунците", а до края на първенството има 4 кръга. "Прилепите" са пети с 52 пункта.

Алваро Мората откри резултата в 9-ата минута. В 36-ата Кевин Гамейро изравни. В началото на второто полувреме Антоан Гризман вкара за 2:1. Дани Парехо от дузпа направи 2:2, а успехът на домакините донесе Анхел Кореа в 81-ата минута.

"Рохибланкос" излязоха напред в резултата в 9-ата минута. Гонзало Гедеш загуби топката в центъра, Хуанфран напредна с кълбото и центрира в наказателното поле, където Алваро Мората на далечната греда вкара за 0:1.

В 36-ата Санти Мина преодоля технично Диего Годин и подаде към непокрития Гамейро, който вкара от девет метра - 1:1.

В началото на втората част Льомар центрира на далечната греда, където Антоан Гризман изпревари Хосе Гая и с глава отново даде аванс на Атлетико.

В 75-ата играчите на Марселино поискаха дузпа за игра с ръка на Саул. След консултация с ВАР съдията посочи бялата точка и капитанът на валенсианци Дани Парехо отбеляза за 2:2.

Трите точки на "дюшекчиите" донесе Анхел Кореа с атрактивен фалцов удар от 20 метра.