Атлетико (Мадрид) тръгна с победа в дебютния си мач на новия стадион на отбора - "Уанда Метрополитано". "Дюшекчиите" на Диего Симеоне се наложиха с минималното 1:0 над Малага, в мач от 4-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините тръгнаха по-сковано в мача и трудно стигаха до голови опасности пред вратата на съперника, дори напротив - Малага бе отборът, който бе по-близо да открие резултата.

Това стана в 36-ата минута, когато Борха Бастон се откъсна сам в наказателното поле, но Ян Облак спаси диагоналният му удар. Мадридчани отговориха със слаб изстрел на Кореа минути преди края на полувремето, който обаче не затрудни вратаря на Малага.

През втората част "дюшекчиите" вдигнаха оборотите, а в 61-ата минута на сцената излезе познат герой - Антоан Гризман. Французинът се възползва от центриране по земя отдясно и хвърли в екстаз близо 70 000 зрители на супермодерното съоръжение.

В края на мача в герой за Атлетико се превърна Ян Облак, който спаси опасен удар на Диего Ролан в 89-ата минута!

Атлетико (Мадрид) - Малага 1:0

1:0 Гризман 61'