Атлетико (Мадрид) победи с 2:1 като гост Ейбар в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" стигнаха много трудно до успеха. Марко Дмитрович откри резултата от дузпа в 12-ата минута, но мадридчани обърнаха след попадения на Луис Суарес (40,90-дузпа).

С трите точки Атлетико събра 44 и продължава уверено да води във временното класиране.

В 12-ата минута Вършалко фаулира Муто в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Зад топката застана вратарят Марко Дмитрович, който преодоля колегата си Облак за 1:0.

Гостите веднага потърсиха изравнителен гол, но силен удар на Кореа мина покрай вратата.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Атлетико изравни. Луис Суарес се възползва от груба грешка в отбраната на Ейбар и вкара на празна врата за 1:1.

Домакините можеше отново да поведат три минути след това, но Кике пропусна. През второто полувреме Ейбар бе отборът, който атакуваше повече. В 63-ата минута опасен шут на Арбила от пряк свободен удар мина покрай вратата.

Снимка 515012

Малко след това Бигас проби и нанесе удар, който бе избит в корнер. В 86-ата минута Жоао Феликс можеше да направи пълен обрат за своя отбор, но ударът му в дения ъгъл бе избит от Дмитрович.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Суарес овладя една изритана топката и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Оливейра. Главният рефер посочи бялата точка. Уругваецът застана зад топката и вкара за крайното 1:2.