Атлетико (Мадрид) победи с 2:1 Атлетик (Билбао) в отложен мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Икер Муниаин откри за баските в 21-ата минута, но с попадения на Маркос Йоренте в добавеното време на първата част и Луис Суарес в 50-ата минута от дузпа, столичани стигнаха до ценен успех.

Така Атлети събра 62 точки и увеличи аванса си на 6 точки пред втория Барселона. Билбао е 8-и с 33 точки.

Срещата започна с домакински натиск, но баските удариха първи. В 21-ата минута при една отлична атака на гостите Иняки Уилямс намери Икер Муниаин, който от близко разстояние вкара за 0:1.

Снимка 522316

"Дюшекчиите" стигнаха до изравнителен гол в добавеното време на първата част. Тома Льомар проби отляво и центрира в наказателното поле. Маркос Йоренте изпревари противников защитник и с глава прати топката във вратата.

В 50-ата минута Атлетико получиха дузпа. Унай Нунес фаулира съперник в наказателното поле. Зад топката застана Луис Суарес, който вкара за 2:1.

До края на срещата столичани задържаха преднината си и вече имат аванс от 6 точки на върха във временното класиране на Ла Лига.