Отборът на Атлетико (Мадрид) набира скорост, въпреки колебливия старт в Примера дивисион, и ето че след първите 6 кръга продължава да е непобеден, заедно с градския съперник Реал.

"Дюшекчиите" се доближиха до претендентите за титлата - Реал и Барселона, след като успяха да спечелят срещу Депортиво (Ла Коруня) с минималното 1:0. Хората на Диего Симеоне събраха актив от 12 точки.

Единственото попадение в мача дойде през второто полувреме, а негов автор бе голмайсторът от Евро 2016 - Антоан Гризман. Французинът се разписа в 70-та минута на двубоя, когато вече бяха с човек повече на терена заради червен картон на Файкал.

Домакините имаха и други възможности за попадение, но не успяха да стигнат до такова, поради което срещата завърши при този резултат - 1:0.