Състезателят на СК Атлет (Мездра) Митко Ценов спечели лекоатлетическия пробег „Варна", който се проведе в центъра на морската столица. Надпреварата бе организирана от спортен клуб Черно море Атлетик (Варна), федерацията по лека атлетика, Община Варна и медийна компания MAG Communication.

Ценов финишира първи в надпреварата при мъжете, като измина разстоянието от 6 км за 18 минути.

21-годишният Митко Ценов е най-голямата звезда на бягането в България. Той подобри 45-годишен национален рекорд на 3000 стипъл чейз. Предното постижение е на Михаил Желев - 8:25 мин., като Ценов постигна резултат 8:20. Той е и вице-европейски шампион в дисциплината крос кънтри през 2012 г. и 2013 г. В момента Митко Ценов, заедно с останалите състезатели на кулб „Атлет" с треньор Йово Николов, е на лагер във Варна, където се готви за предстоящите крос кънтри състезания. В морската столица консултант на Йово Николов е известният варненски треньор Момчил Проданов. Специалистът е тренирал и Красен Кралев, когато той е станал национален шампион юноши старша възраст 5000 и 20 000 м. В дисциплина 20 000 м той подобрява и националния рекорд на България за юноши.

При жените, 20-годишната Милица Мирчева, също от СК Атлетик (Мездра), отвя конкуренцията, като завърши на първо място с време 12,38 мин.

При момичетата до 16 г. най-бърза бе Елена Георгиева от Черно море - Атлетик, а при момчетата в същата възраст първи финишира Павел Танковски от Левски (Койнаре).

При девойките младша възраст Лиляна Георгиева от Тракия (Пловдив) бе над всички, а в старшата Евгения Мхайлова от Стара Загора се качи на първото място на почетната стълбица.

Наградите на призьорите връчи Красен Кралев, член на УС на Черно море Атлетик. Участниците завършили на първите 6 места получиха медали грамоти и парични премии.