Световната шампионка на скок дължина за девойки до 20 години и лекоатлет номер 1 на България за миналия сезон Пламена Миткова защити титлата си на Държавното първенство по лека атлетика в зала, което завърши в "Асикс арена" в София.

Миткова триумфира с 6.35 метра, побеждавайки Галина Николова, която остана втора с 6.29. Трета се нареди седемкратната шампионка на България при жените Милена Миткова с 6.14 метра.

Тихомир Иванов спечели за девети път в кариерата си националната титла в скока на височина за мъже с постижение от 2.23 метра. Плевенчанинът преодоля тази височина от втория опит, а след това направи три фаула на 2.26 метра. Личният рекорд на Иванов в зала е 2.28.

Втори се класира Габриел Митов с 2.04, а бронзовото отличие взе Янислав Илиев с 1.95 метра.

Ирен Саръбоюкова защити националната си титла в скока на височина с 1.78 метра, а брат й Божидар Саръбоюков триумфира на скок дължина при мъжете със 7.95 метра.

Преизбраха Ивет Лалова за четвърти път в Комисията на спортистите на Европейската атлетика

38-годишната българка беше изпреварена само от швейцарката Лея Шпрунгер

Дева-Мария Драгиева спечели втория си златен медал от шампионата. След като вчера се наложи на 400 метра, днес тя триумфира и на 200 метра с личен рекорд от 24.42 секунди. Втора е Виктория Георгиева с 25.02 секунди, пред Андреа Савова с 25.23 секунди.

В спринта на 200 метра при мъжете шампион стана Борислав Рапонджиев (ЦСКА) с 21.58 секунди. Сребърното отличие заслужи Венелин Камбуров с 21.92 секунди, а победителят на 400 метра от вчера Йордан Гюров остана трети с 22.08 секунди.

Никол Андонова също взе две титли. След като вчера защити златото си от миналата година на 60 метра, днес Андонова се наложи и на 60 метра с препятствия с 8.47 секунди.

На 60 метра с препятствия при мъжете победител стана Станислав Станков със 7.94 секунди.

Лиляна Георгиева спечели бягането на 800 метра с 2:10.65 минути и се окичи с второ злато след успеха си вчера на 1500 метра.

В бягането на 3000 метра Милица Мирчева триумфира за поредна година с 9:31.38 минути.

3000 метра: Николай Първанов (СКЛА Хермес) - 8:29.30 минути

щафета 4 по 400 метра: Академик София (Николай Тодоров, Теодор Сопотски, Константин Ташев, Йордан Гюров) - 3:23.45 минути

3000 метра: Милица Мирчева (СК Атлет, Мездра) - 9:31.38 минути

щафета 4 по 400 метра: Супер спорт Варна (Вероник Джекова, Божана Гатева, Нина Станкова, Йоана Петрова) - 4:00.76 минути

скок дължина: Пламена Миткова (Локомотив, Пловдив) - 6.35 метра

- троен скок: Александра Начева (СКЛА Ботев Пловдив) - 13.34 метра

скок височина: Ирен Саръбоюкова (Хеброс, Харманли) - 1.78 метра

- овчарски скок: Мария Капушева (Тракия 96, Пловдив) - 3.60 метра

- гюле: Михаела Петкова (КЛАСА) - 13.89 метра

- петобой: Вивиан Кръстева (Рилски атлет, Самоков) - 3637 точки

- победители от първия ден на шампионата в събота.