Германия спечели европейското отборно първенство по лека атлетика. Във финалите в Суперлигата проведени в Лил, Франция германците спечелиха 321.5 точки.

Нови безценни точки за България на Европейското отборно първенство от Първа лига

Митко Ценов направи опит за победа във финалната обиколка на 3000 метра стийпълчейз

Полша остана на второ място с 295 точки, а домакинът Франция на трето с 270 точки. Великобритания с 269 точки не можа да се изкачи на подиума.

Най-силният отбор през последните години Русия не можа да участва, предвид забраната руски атлети да се състезават в международни прояви.

Снимка 301010

Така руснаците изпаднаха в Първа лига заедно с Беларус и Холандия. Гърция спечели от създалата се ситуация и запази мястото си в елита.

Френският майстор на скока с прът Рено Лавиени преодоля 5.80 метра. Чехкинята Барбора Шпотакова изпрати копието на 66,30 метра. Олимпийският шампион от Лондон 2012, Роберт Хартинг метна диска на 66.30 метра.