Бягането на 5000 метра на турнира по лека атлетика Диамантена лига бе спечелено от Мо Фара. Това беше първо състезание за спортиста от Великобритания след обвиненията към треньора Алберто Саласар в нарушение на правилата за употреба на забранени вещества.

Фара направи впечатляващ финал в последната обиколка и завърши с време 13:11.77 минути. Втори остана етиопецът Йомиф Кеджелча (13:12.59 минути). Трети в тази дисциплина се нареди кениецът Едвин Черуйот Сой (13:17.17 минути).

Миналия месец Саласар и партньорът на Фара в тренировките Гейлън Ръп (САЩ), който е олимпийски сребърен медалист, бяха обвинени в нарушаване на правилата за употреба на допинг. Фара не беше обвинен, но пропусна турнира Диамантена лига в Бирмингам през юни.

Очаква се 32-годишният Фара да участва в състезанието на 1500 метра в Монако на 17 юли.

Олимпийският и световен шампион Джъстин Гатлин, най-бързият мъж в света за 2015 година, отново показа отличната си форма. В състезанието на 100 метра 33-годишният американец спечели първо място с време 9.75 секунди. Втори остана друг световен шампион Асафа Пауъл (Ямайка) - 9.92 секунди. На трета позиция се класира още един носител на златни медали от световно първенство Тайсън Гей (САЩ). Той спря хронометрите също на 9.92 секунди.

Олимпийската шампионка Алисън Филикс (САЩ) се поздрави с победата на 200 метра. Американката измина дистанцията за 22.09 секунди.

Олимпийският първенец Кристиян Тейлър от САЩ спечели тройния скок след резултат 18.06 метра.

Кешърн Уолкът (Тринидад и Тобаго) победи в хвърлянето на копие с резултат 90.16 метра.