Уест Хем победи Арсенал с 1:0 в лондонското дерби от 22-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Деклан Райс в 48-ата минута.

Успехът изкачи "чуковете" на 8-о място с 31 точки, докато "топчиите" остават пети с десет пункта повече.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което нямаше много голови възможности. В 13-ата минута Обамеянг и Иуоби комбинираха добре, след което Лаказет излезе очи в очи с Фабиански. Стражът спаси удара на французина, а добавката на Лаказает премина над вратата.

Снимка 399821

В 32-ата минута удар на Андерсон от границата на наказателното поле премина покрай вратата на Лено. В края на полувремето Деклан Райс с глава прати топката далеч от целта.

В 48-ата минута "чуковете" поведоха. Джака изчисти лошо топката, която попадна в Насри. Французинът от своя страна подаде към Райс, който този път не сбърка за 1:0.

Арсенал взе решение за бъдещето на Начо Монреал

От клуба ще активират клауза в договора на играча, която ще го задържи на "Емиратс" до юни тази година

В 64-ата минута Коласинац изведе Обамеянг на добра позиция, но нападателят бе притиснат от Кресуел и стреля неточно.

Три минути след това удар на Иуоби премина на сантиметри от гредата.

До края на срещата Арсенал натисна, но така и не успя да стигне до изравнителен гол.