Отборът на Арсенал застана на вторта позиция в класирането на английската Висша лига, след успех над състава на Уест Хем в едно от дербитата на Лондон.

Единайсеторката на "артилеристите" изигра много силен мач и стигна до убедителна победа с 5:1 в мача.

"Червено-белите" водеха с 1:0 на почивката, след като грешка в защитата на съперника им позволи да окрият резултата. В 24-ата минута Огбона задържа прекалено дълго топката и Коклен отклони опита му за подаване. Топката се озова в Алексис Санчес, който навлезе в наказателното поле и намери Йозил пред опразнената врата, а германецът откри резултата.

След почивката гостите от Арсенал продължиха да доминират и пропуснаха няколко възможности да удвоят аванса си. Това все пак се случи в 72-ата минута, когато Санчес демонстрира за пореден път уменията си. Той успя да овладее великолепно трудна топка, да се измъкне от защитник на съперника и да прати топката в мрежата. Малко по-късно чилиецът отново се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Отборът на Славен Билич успя да върне едно попадение. След удар от фаул на Пайе топката се отби от горната греда, а завърналият се в игра Анди Каръл с глава направи резултата 1:3.

Секунди по-късно Алекс Оклейд-Чембърлейн вкара четвърти гол за Арсенал след страхотен изстрел, а серията на "артилеристите" продължи и две минути по-късно Алексис Санчес оформи своя хеттрик. Чилиецът бе изведен от Йозил и технично преодоля Рандолф.

С днешните попадения той настигна Диего Коща при голмайсторите във Висшата лига, като двамата имат по 11 гола от началото на сезона.