Саутхемптън и Арсенал завършиха наравно 1:1 в днешния мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение за "светците" бе дело на Чарли Остин още в 3-ата минута, а това бе едва 16-ия им гол на от началото на сезона. Точен за "топчиите" пък бе Оливие Жиру малко преди да изтекат редовните 90 минути.

Арсен Венгер: Не е реалистично да говорим за титла

"Твърде далеч сме от тази цел"

След този хикс "артилеристите" заемат 5-ото място във временното класиране в Премиър лийг, докато домакините са 10-ти с актив от 18 точки. Тимът на Арсен Венгер е само на една от Топ 4, но днес Ливърпул приема Евертън и може да дръпне напред.

В 3-ата минута Чарли Остин откри резултата след като по брилянтен начин засече подаване от негов съотборник и без да се замисли изпрати топката, която профуча покрай вратаря, влетявайки в мрежата за 1:0.

Изравнителното попадение дойде чак в 88-ата минута, когато Оливие Жури матира стража на "светците", изпращайки коженото кълбо в долния десен ъгъл за 1:1.