Мениджърът на Арсенал Микел Артета призна, че за да може тимът му да запази някакви шансове за класиране в Топ 4, то те трябва да вземат трите точки от гостуването на Челси. Евентуална загуба ще остави "топчиите" на 13 пункта зад "сините", които в момента са на четвъртата позиция във Висшата лига.

Откакто Артета е начело, Арсенал видимо се е подобрил, но въпреки това те имат само една победа в първенството под негово ръководство. "Артилеристите" допуснаха загуба с 1:2 от Челси в първия им мач в края на декември, а също така направи равенство срещу Шефийлд Юнайтед, като единственият успех е от първия ден на 2020-а година - срещу Манчестър Юнайтед.

Равенство номер 11 за сезона остави Арсенал извън Топ 9 във Висшата лига

Шефилд Юнайтед измъкна точката на "Емиратс"

"Във вторник трябва да победим. Много е важно, много е важно да вземем този мач, да се борим. Когато се изправихме срещу тях у дома, бяхме много близо да го сторим това", каза Артета на въпрос за важността на този двубой.

"Всеки има много проблеми в лигата и се вижда, че тя е доста конкурентна през този сезон. Разликите до Топ 4 не са големи. Бившият асистент в Манчестър Сити смята, че ако отборът му вземе успех през седмицата, то шансове за Топ 4 ще има, след като и другите отбори ще губят точки.

Йозил: Няма да си тръгна от Арсенал, Артета върна духа на отбора

Вижте какво още каза той

Начинът, по който допускаме голове в последните два мача, ни нарани малко. Трябва да се опитаме да правим разликата, когато отбележим първи. Нужно е да имаме амбиция да вкараме втори и трети гол, тъй като имаме възможностите за това. В последните минути от Премиър лийг срещите никога не са затворени, докато не свърши мача", каза още мениджърът.

"Все още нямам нищо да ви кажа за закупуването на отделно играчи. Когато имаме повече информация, тогава ще разберете", каза пък той на въпрос дали отборът ще закупи Левин Курзава от ПСЖ.