Лийдс и Арсенал завършиха наравно 0:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Домакините трябва да съжаляват повече за пропуснатата победа, след като играха почти цяло второ полувреме с човек повече. В 52-ата минута Никола Пепе бе изгонен.

Така "топчиите" остават на 11-о място с 13 точки, докато Лийдс е три места по-надолу с 11 пункта.

В началото на мача Лено отрази два точни удара на Бамфорд. Гостите можеше да поведат в 22-ата минута, когато топката срещна гредата след центриране на Пепе.

В 41-ата минута Харисън проби отляво и намери Клих, чийто удар мина покрай вратата.

Снимка 506465

Второто полувреме започна лошо за лондончани заради много глупава постъпка на Пепе, който се поддаде на някаква провокация от страна на Алиоски и го удари с глава. След като изгледа повторение на ситуацията след намесата на ВАР, главният рефер показа заслужен червен картон на котдивоареца.

В 64-ата минута Лено се намеси впечатляващо след удар на Далас в горния ляв ъгъл. В 77-ата минута силен шут на Родриго профуча покрай целта.

В 84-ата минута Бейерин изведе Сака сам срещу Меслие, но младокът не успя да преодолее вратаря на домакините.