Арсенал и Лестър не излъчиха победител в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Емиратс" завърши 1:1. Пиер-Емерик Обамеянг даде аванс на домакините, а в 84-ата минута Джейми Варди изравни. "Топчиите" завършиха срещата с човек по-малко, след като Еди Нкетия бе изгонен в 72-ата минута.

Така Лестър събра 59 точки и заема четвърто място във временното класиране. "Артилеристите" са седми с 50 точки.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на домакините. Мартинес отрази с крак удар на Ихеаначо. В 21-ата минута Тиърни отправи хубав удар от дистанция, но Шмайхел бе на мястото си. Секунди по-късно Арсенал поведе. Себайос изведе Сака отдясно, а той сложи топката на крака на Обамеянг.

Снимка 487086

Попадение на Лестър бе отменено поради засада в 36-ата минута, когато Ихеаначо прати топката в мрежата след подаване на Варди.

Втората част започна със спасяване на Мартинес, който отрази удар на Ихеаначо. В 68-ата минута гол на Лаказет бе отменен заради засада.

Снимка 487084

В 72-ата минута Нкетия извърши грубо нарушение срещу противников играч. Главният рефер гледа ситуацията на ВАР и изгони нападателя на "топчиите".

Лестър изравни в 84-ата минута. Тогава Грей навърза няколко играчи на Арсенал и потърси Варди на далечната греда, а нападателят се разписа за 1:1.