Слабото представяне на Арсенал във Висшата лига продължава. "Топчиите" допуснаха първа домакинска загуба, след като отстъпиха с 1:2 на Брайтън. Двубоят бе от междинния 15-и кръг на Премиърлийг.

За "чайките" това бе първи успех, който прекъсна серията им от три поредни загуби. Тимът на Греъм Потър събра 18 точки, докато "топчиите" имат една повече и са десети.

В 18-ата минута Конъли стреля опасно, но Лено бе на мястото си и спаси. Събитията продължиха да се развиват пред вратата на домакините и вратарят трябваше да спасява удари на Уебстър и Мопе.

"Чайките" матереализираха превъзходството си в 36-ата минута. Тогава Уебстър се разписа след центриране от корнер.

Снимка 456115

Източник: Twitter

Арсенал бе близо до изравняване в 41-ата минута, когато Райън спаси удар на Уилок.

В началото на втората част обаче резултатът бе изравнен. При едно центриране от корнер Лаказет игра с глава на първата греда и успя да насочи топката във вратата за 1:1.

Арсенал иска Диего Симеоне за мениджър

Аржентинецът може да бъде уволнен от Атлетико

В 61-та минута Мопе бе изпуснат от защитата на домакините, но Лено се намеси решително и спаси.

В 64-ата минута Давид Луис отбеляза гол за Арсенал, но след намесата на ВАР ясно се видя, че защитникът е в засада при паса към него.

В 80-ата минута Брайтън отново излезе напред в резултата. Аарън Муй центрира в наказателното поле, където Мопе с глава насочи топката във вратата за крайното 1:2.