Арсенал постигна драматичен обрат в домакинството си на Астън Вила и успя да спечели с 3:2. Бирмингамци на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да си тръгнат дори с точка от "Емиратс".

В 20-ата минута Ел Гази центрира отдясно, а на далечната греда Джон Макгин бе оставен непокрит и вкара за 0:1.

В края на първото полувреме Мейтланд-Найлс получи втори жълт картон и бе изгонен.

Лондончани все пак стигнаха до изравняване в 59-ата минута. Енгелс събори Гендузи в наказателното поле и Никола Пепе реализира отсъдената дузпа.

Минута по-късно виланите отново бяха напред в резултата. Джак Грийлиш преодоля трима защитници на лондончани и намери Уесли, който бе точен за 1:2.

Арсенал постепенно натисна и започна по-често да създава положения. В 81-ата минута влезлият на почивката Калъм Чеймбърс изравни. Бранителят получи топката от Гендузи, справи се със защитник и намери вратата за 2:2.

В 84-ата минута страхотно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Обамеянг доведе до пълен обрат. Той прати топката над стената за 3:2, като не остави шансове на Хийтън.

В продължението съдията се консултира с ВАР за евентуална игра с ръка в наказателното поле на Сократис.

Младоците на Арсенал разпиляха Айнтрахт (Франкфурт)