Арсенал спечели първото си градско дерби за сезона. Лондончани надиграха Уест Хем в края с 2:1 в мач от втория кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра на "Емиратс".

"Артилеристите" изобщо не впечатляваха, но пък откриха резултата при първата си опасна акция в 25-ата минута. Преподписалият тази седмица Пиер-Емерик Обамеянг се измъкна зад гърба на защитата и центрира меко почти от аутлинията за Александър Лаказет, който вкара с глава от близка дистанция.

Снимка 496929

До изравняването се стигна секунди преди почивката, когато Михаил Антонио засече от движение острото центриране отдясно на Райън Фредерикс.

В средата на второто полувреме Антонио беше много близо до това да изведе Уест Хем начело в резултата, но топката се отби в напречната греда след неговия удар с глава.

Снимка 496928

В 86-ата минута Арсенал изненадващо излезе напред в резултата. Букайо Сака пусна за Дани Себайос, който намери свободния Едуард Нкетия и появилият се като резерва футболист откри головата си сметка след удар на празна врата.

Снимка 496927

С успеха си Арсенал събра актив от 6 точки и се изравни с Евертън и Кристъл Палас на върха.