Отборът на Арсенал записа победа с 4:1 над Уест Хем в днешния мач от 35-ия кръг на Висшата лига.

През първото полувреме, "топчиите" получиха огромен удар, след като на носилка и със сълзи на очите бе изнесен Мохамед Елнени. На крака на халфа бе сложена и шина. Все още не е ясно колко сериозна е контузията на египтянина, но очакванията не са добри.

Иначе през първите 45 минути, "артилеристите" имаха някои доста добри шансове да открият резултата. Още в 10-ата минута, Косчелни се оказа напълно свободен в наказателното поле на "чуковете" и опита прехвърлящ удар с глава, но топката премина покрай левия стълб. Малко след това, Дани Уелбек също се освободи от своите пазачи и стреля от ръба на пеналта, но кълбото отново не попадна в очертанията.

Снимка 352114

Все пак, в 51-ата минута, Арсенал най-накрая поведе. Начо Монреал засече центриране на Джака от корнер и изпрати топката в неспасяемия долен ляв ъгъл за 1:0.

В 64-ата минута обаче, Марко Арнаутович изравни, след като Мануел Лансини му осигури нужното пространство да стреля за 1:1. Въпреки това, "топчиите" достигнаха до трите точки, след като в 82-ата минута Аарън Рамзи успя да достигне до отбита топка и далечно разстояние се разписа за 2:1 с мощен шут, а малко след това, Лаказет матира безпомощния Джо Харт за 3:1, а след това го довърши в 89-ата минута, оформяйки и крайното 4:1.

След тази победа, Арсенал запазва шестата си позиция с актив от 57 точки, докато Уест Хем е 14-ти с 36.

Уотфорд и Кристъл Палас се занулиха на "Викъридж Роуд"

Двата отбора си поделиха по една точка

Другият мач, който се игра по същото време е Стоук Сити - Бърнли, който не излъчи победител - 1:1.