Арсенал победи с 1:0 като домакин Нюкасъл в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение на "Емиратс" вкара Месут Йозил в 23-ата минута.

"Артилеристите" събраха 33-и точки и заемат 4-о място във временното класиране, докато Нюкасъл е 18-и с 15 пункта.

Домакините започнаха с масиран натиск и головите положения пред вратата на Роб Елиът валяха едно след друго. В петата минута обаче Чех трябваше да се намесва след удар с глава на Ласелс.

Уест Хем и Арсенал поделиха по точка в дербито

"Чуковете" претендираха за дузпа и неправомерно отменен гол

Малко след това Белерин от чудесна позиция пропусна. Добрата игра на лондончани даде резултат в 23-ата минута, когато удар на Алексис бе блокиран. Топката се върна в Месут Йозил, който с удар от воле я прати във вратата за 1:0.

В 30-ата минута удар на Джака мина покрай лявата греда.

Aрсенал продължи да доминира и през второто полувреме. Елиът с мъка спаси удар на Иуоби. Малко след това Чех трябваше да се намесва при удар на Мърфи.

Последваха пропуски на Лаказет и влезлия като резерва Жиру.

Снимка 329420

От своя страна Нюкасъл можеше да стигне до равенство чрез Айосе Перес и Хоселу, но и те не съумяха да поразят целта. Така срещата завърши при резултат 1:0.