Арсенал постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като надви с 3:2 като гост Кардиф. Шкодран Мустафи (11), Пиер-Емерик Обамеянг (61) и Александър Лаказет (81) бяха точни за "топчиите", докато Камараса (45) и Уорд (70) реализираха за домакините.

Лондончани събраха 6 точки след днешния успех, докато Кардиф е с 2 пункта.

Снимка 376169

Лондочани започнаха колебливо срещата, но стигнаха до гол в 11-ата минута. Гранит Джака центрира от корнер, а Шкодран Мустафи бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара с глава.

В 34-ата минута Лаказет удари греда. До края на полувремето домакините от Кардиф взеха инициативата и в неговия край стигнаха до изравнително попадение. Негов автор бе Виктор Камараса.

Арсенал обвърза за дълго свой талант, а след това го прати под наем в Хофенхайм

Динамичен петъчен ден за Реис Нелсън

Втората част започна добре за гостите, които отново излязоха напред в резултата в 61-ата минута. Тогава Пиер-Емерик Обамеянг получи отличен пас и с премерен удар направи резултата 1:2.

В 70-ата минута Кардиф отново стигна до изравняване чрез Уорд, който се възползва от пас на Морисън. Победният гол за "топчиите" бе дело на Александър Лаказет в 81-ата минута. Французинът бе намерен отдясно в наказателното поле и със силен удар направи Етеридж безпомощен.