Отборът на Арсенал успя да излъже Борнемут с 1:2 в мач от 4-тия кръг на ФА Къп. Резултатът откри Букайо Сака още в 5-ата минута. Попадението е първо за левия бек в английския футбол с екипа на Арсенал. В 26-ата минута се разписа и Едуард Нкетиа. В четвъртата минута от добавеното време Сам Стъридж успя да върне едно попадение, но за обрат вече нямаше време. По този начин "топчиите" ще срещнат Портсмут в следващия кръг на турнира.

Срещата започна по страхотен начин за "артилеристите". В 5-ата минута Букайо Сака се озова сам срещу вратаря. Той стреля без забавяне под напречната греда и отбеляза с помощта на гредата.

Челси очаква Ливърпул на 1/8-финалите в ФА Къп

Вижте пълния жребии

В 26-ата минута гостите успяха да удвоят резултата. Сака демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки Едуард Нкетия в наказателното поле с дръзко подаване, а ударът от движение на последния беше прецизен и попадна право в долния ляв ъгъл за 0:2. Мартин Аткинсън прегледа гола с ВАР, заради засада, но всичко бе чисто и попадението бе зачетено.

Снимка 463713

Във финалните минути "черешките" натиснаха опонента си с цел да измъкнат нещо в този мач. В добавеното 8 минутно продължение те успяха да върнат едно попадение и да задържат интригата до края. Сам Стъридж получи добър разсичащ защитата пас по трева в наказателното поле и отбеляза. Съдията отново провери гола с ВАР, но и тук всичко бе по правилата. До края Люис Кук пробва да вкара за 2:2, но шутът му мина над напречната греда.

Младоците на Ливърпул пропиляха предимство от 2 гола и ще преиграват срещу Шрюсбъри за ФА Къп