Македонският Хоризонт (Турново) се наложи трудно с 2:1 над Вихрен (Сандански) в другия мач от турнира „Петричка пролет", игран пред 150 зрители в село Първомай.

Във втората минута Боян Найденов от „Хоризонт" изскочи сам срещу Методи Попов, но вратарят парира удара. 4 минути по-късно Васил Захариев от Вихрен бе изведен на удобна позиция от ляво, но стреля неточно към вратата на Димовски, пише вестник "Струма".

В 40-та мин. многоходова атака на тима от Турново завърши със силен шут на Найденов покрай десния стълб на Попов. Отборът от Македония, който е на второ място във временното класиране на тамошната първа лига, успя да поведе в резултата в последната 45-та мин. на първата част, когато Даниел Ковачев пусна успореден на линията на пеналта пас към Тоди Василев , който със силен шут прати топките в левия ъгъл зад Методи Попов. В 53-та мин. Даниел Ковачев стреля слабо от удобна позиция, и този път Попов улови. Тимът от Сандански, който се представи като равен с равен срещу елитния комшийски тим, се върна в мача в 55-та минута.

Тогава Стойчо Секулов след остър изстрел намери дясната греда зад Йованов, топката се отби към границата на пеналта, откъдето Здравко Бойков с резултатна добавка направи резултатът 1:1. В 65-та мин.

Бившият футболист на Локо (Сф) и Локо (Пд) Зоран Балдовалиев стреля в страни, а 8 минути по-късно Вихрен пропиля златен шанс, след като Петър Мицев изскочи сам срещу Йованов, но стражът с шпагат извън пеналта успя да елиминира опасността. В 84-та мин. реферът Шурков назначи дузпа за фал срещу Милушев, след което Зоран Балдовалиев с техничен изстрел в средата на вратата фиксира крайното 2:1.