Отборът на ЦСКА постигна своята победа номер „13" в Югозападната „В" група. „Армейците" се справиха с един от най-тежките си опоненти в дивизията - Сливнишки герой. Момчетата на Ицо Янев се поздравиха с трите точки след успех с 2:0. Попаденията обаче паднаха в заветните минути на срещата, благодарение на резервите Преслав Йорданов и Петър Витанов. „Червените" можеха да се поздравят с далеч по-разгромна победа, но с безумно много пропуски се отчетоха Галчев, Хазуров и Момчил Цветанов.

Сливнишки герой завърши срещата с човек по-малко, след като нервираният Диков влезе безумно в краката на Виктор Райчев. Клубът от Сливница загуби и второто си място във временното класиране, бидейки изместен от Витоша (Бистрица).

Двубоят стартира с равностойна игра от страна на двата отбора. ЦСКА погледна по-сериозно към вратата на съперника след четвърт час футбол. Борис Галчев центрира от ъглов удар. Стражът на Сливнишки герой не се намеси по най-убедителния начин и подари коженото кълбо на Николай Цветков. "Демона" не се поколеба и за миг и стреля към вратата, но на голлинията се намираше Диков, който спаси своите от сигурно попадение.

Капитанът на „червените" продължи да тормози символичните домакини от Сливница. Мегов изстрел от средна дистанция  затрудни максимално вратаря на Сливнишки герой. След леки колебания, топката все пак бе в прегръдката на Симеонов.

Напрежението на терена взе връх в 29-ата минута, когато Ники Маринов и Галчев се хванаха за гушите. Реферът ги успокои с по един жълт картон.

Малко преди почивката, Костадин Хазуров демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки по перфектен начин Чико Цветанов зад отбраната на Сливнишки герой. Крилото обаче не демонстрира хладнокръвие и сам срещу вратаря, стреля право в тялото на Симеонов.

Втората част не промени по никакъв начин събитията на терена, а напротив. ЦСКА започна да играе още по-агресивно в търсене на нужното попадение. 53-ата минута бе белязана от миг гениалност от страна на Боби Галчев, който от много трудна ситуация отправи перфектен прехвърлящ удар, който срещна горната греда на съперника. 60 секунди по-късно, Героя пак се отърва. Галчев отново бе оставен сам срещу Симеонов, отново го прехвърли, но този път от голлинията изчисти Виктор Георгиев.

Тежките минути пред вратата на домакините сякаш нямаха край, а с уникални пропуски се отчетоха Хазуров, Цветков и влезлия като резерва Преслав Йорданов.

"Червените" мъки приключиха точно 18 минути преди края на срещата. Сектор "Г" отново се преклони пред головия инстинкт на Преслав Йорданов, който реализира така търсеното попадение. Плевенчанинът се възползва от перфектно центриране на Галчев и от непосредствена близост мушна топката между краката на вратаря Симеонов.

Случилото се сломи изцяло духа на Сливнишки герой. Символичните домакини окончателно свалиха гарда в 88-ата минута, когато Петър Витанов оформи крайното 0:2. Йорданов свали с глава към намиращия се на далечната греда талант. Младокът се възползва от създалата се ситуация и с лекота стреля под плонжа на съперниковия вратар.

Класиката на няколко пъти можеше да бъде факт през следващите няколко минути, но несериозното отношение на Галчев попречи за нов гол във вратата на Симеонов.

СЛИВНИНШКИ ГЕРОЙ -ЦСКА 0:2 (Развой на срещата по минути)