Димитровград и Розова долина (Казанлък) ще определят четвъртия полуфиналист в турнира за Купата на Аматьорската лига по футбол. Димитровградчани спечелиха с 2:1 срещу Асеновец като гости и ще играят с Розова долина, като от ЗС на БФС в Пловдив трябва да определят дата, час и стадион за провеждането на срещата. Отборът от бригадирския град игра по-добре на негостоприемния стадион в Асеновград и откри резултата в 60-ата минута чрез Недялко Хубенов.

В 80-ата минута Александър Стойчев възстанови равенството, а в 90-ата Даниел Добриков донесе успеха на гостите. За Димитровград основни фигури са тримата бивши основни играчи на Хасково - капитанът Недялко Хубенов, Добриков и Юлий Шекиров. Останалите три полуфиналисти са победителите в своите зони.

Това са Сливнишки герой (Сливница) от Югозападна България, Дунав Русе 2010 (Русе) от Североизточната и Бдин 1923 (Видин) от Северозападната. Към тях ще се присъедини и победителят от Димитровград и Розова долина.